Whalefall

20th Century Studios ja Imagine Entertainment tuovat valkokankaalle elokuvan “Whalefall”. Kyseessä on suurten tunteiden selviytymistrilleri, joka kertoo nuoren miehen ja massiivisen kaskelotin kohtaamisesta. Brian Duffieldin ohjaaman elokuvan ovat käsikirjoittaneet Duffi...
Näytä lisää

Street Fighter

Eletään vuotta 1993, ja toisistaan vieraantuneet tappelijat Ryu (Andrew Koji) ja Ken Masters (Noah Centineo) vedetään takaisin tappelukuvioihin, kun salaperäinen Chun-Li (Callina Liang) värvää heidät seuraavaan World Warrior -turnaukseen – armottomaan nyrkkien, kohtalo...
Näytä lisää

Pikku Kummitus Lapanen keppostelee

Pikku Kummitus Lapanen palaa uusien seikkailujen pariin Hyvänhuomenen linnassa. Yhdessä Lapaniinan, Pikkuprinssin ja ystäviensä kanssa hän joutuu hauskoihin, jännittäviin ja välillä hieman pelottaviinkin tilanteisiin, joissa ystävyys, rohkeus ja mielikuvitus ovat ain...
Näytä lisää

Pirjo i Sverige

Kun Pirjo Heikkilä nolaa itsensä julkisesti hyväntekeväisyystapahtumassa, hän alkaa uskoa, että elämässä tarvitaan maisemanvaihdos. Pirjo saa kuulla suvustaan hämmentävän salaisuuden, joka johdattaa hänet Ruotsiin. Pirjo suuntaa matkalle vakuuttuneena, että hänen o...
Näytä lisää

Unohdettu saari

Parhaan ystävyyden puolesta kannattaa taistella. DreamWorks Animation on aiemmin tuonut katsojille tarinoita unohtumattomista siteistä pojan ja lohikäärmeen välillä Näin koulutat lohikäärmeesi -elokuvissa, jätin ja aasin välillä Shrek-elokuvissa sekä robotin ja ha...
Näytä lisää

Kerro kaikille

Kerro kaikille on voimaelokuva Amanda Aaltosesta, joka kieltäytyy alistumasta hänelle varattuun köyhän naisen ankeaan kohtaloon ja etsii huimapäisesti onneaan maailmalta. Rangaistukseksi sääntöjen rikkomisesta yhteiskunta anastaa häneltä kaikkein tärkeimmän, vapauden,...
Näytä lisää

The Social Reckoning

Tositapahtumista ja nykyään seuraamamme sosiaalisen median vastuukeskustelun käynnistäneestä ilmiantajasta inspiraationsa saanut Aaron Sorkinin alkuperäiskäsikirjoitus on menestyselokuva The Social Networkin rinnakkaisteos sekä todellinen Daavid ja Goljat -tarina. Nuor...
Näytä lisää

Verityn varjo

Colleen Hooverin menestysromaaniin perustuva viettelevä psykologinen trilleri seuraa menestyskirjailija Verity Crawfordia (Anne Hathaway) ja Lowen Ashleighia (Dakota Johnson), vaikeuksissa olevaa kirjailijaa, joka muuttaa syrjäiselle Crawfordin kartanolle kirjoittaakseen Verity...
Näytä lisää

Digger

Mies. Suunnitelma. Täydellinen romahdus. Oscar-palkittu elokuvantekijä Alejandro G. Iñárritu tuo valkokankaille uuden elokuvansa Digger, pääosassa Tom Cruise. Maailman vaikutusvaltaisin mies ryhtyy kuumeiseen operaatioon todistaakseen olevansa ihmiskunnan pelastaja -...
Näytä lisää

Rakkautta ja virtahepoja

Kaksi toisilleen tuntematonta, hieman eksyksissä olevaa ihmistä kohtaavat ystäviensä häissä. Touko tuntee välitöntä vetoa Eevikseen. Paikalla on myös Toukon puoliso, menestynyt laulajatähti Leena, joka aistii kasvavan vetovoiman näiden kahden välillä. Yhden kesäill...
Näytä lisää

SEURAAVAT NÄYTÖKSET:

maanantai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Unohdettu saari 2D

maanantai, 12.10. klo 15.00
13.50 €
+

Pirjo i Sverige 2D

maanantai, 12.10. klo 17.00
13.50 €
+

The Social Reckoning 2D

maanantai, 12.10. klo 18.30
13.50 €
+

Rakkautta ja virtahepoja 2D

maanantai, 12.10. klo 20.30
12.00 €
+
tiistai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Presidentin kyyditys 2D

tiistai, 13.10. klo 15.30
12.00 €
+

Kerro kaikille 2D

tiistai, 13.10. klo 17.00
13.50 €
+

Pirjo i Sverige 2D

tiistai, 13.10. klo 19.00
13.50 €
+

Verityn varjo 2D

tiistai, 13.10. klo 20.30
13.50 €
+
keskiviikko
EsitysaikaLiputLisätiedot

Kerro kaikille 2D

keskiviikko, 14.10. klo 15.00
13.50 €
+

Kojootti vs. ACME (Puhumme Suomea!) 2D

keskiviikko, 14.10. klo 17.00
12.00 €
+

Digger 2D

keskiviikko, 14.10. klo 18.45
12.00 €
+

Kojootti vs. ACME (Orig. versio - LEFFAYÖ) 2D

keskiviikko, 14.10. klo 21.00
5.00 €
+

Heart of the Beast (LEFFAYÖ) 2D

keskiviikko, 14.10. klo 23.00
5.00 €
+
torstai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Resident Evil (LEFFAYÖ) 2D

torstai, 15.10. klo 01.00
5.00 €
+

Unohdettu saari 2D

torstai, 15.10. klo 16.15
13.50 €
+

The Social Reckoning 2D

torstai, 15.10. klo 18.00
13.50 €
+

Pirjo i Sverige 2D

torstai, 15.10. klo 20.00
13.50 €
+
perjantai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Pikku Kummitus Lapanen keppostelee 2D

perjantai, 16.10. klo 16.30
12.00 €
+

Street Fighter 2D

perjantai, 16.10. klo 18.00
13.50 €
+

Whalefall 2D

perjantai, 16.10. klo 20.00
13.50 €
+
lauantai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Unohdettu saari 2D

lauantai, 17.10. klo 15.45
13.50 €
+

Pikku Kummitus Lapanen keppostelee 2D

lauantai, 17.10. klo 16.30
12.00 €
+

Street Fighter 2D

lauantai, 17.10. klo 17.30
13.50 €
+

Whalefall 2D

lauantai, 17.10. klo 19.45
13.50 €
+
sunnuntai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Pikku Kummitus Lapanen keppostelee 2D

sunnuntai, 18.10. klo 15.15
12.00 €
+

Kerro kaikille 2D

sunnuntai, 18.10. klo 16.30
13.50 €
+

Pirjo i Sverige 2D

sunnuntai, 18.10. klo 18.30
13.50 €
+
tiistai
EsitysaikaLiputLisätiedot

Pirjo i Sverige 2D

tiistai, 20.10. klo 18.00
13.50 €
+

Whalefall 2D

tiistai, 20.10. klo 19.30
13.50 €
+
keskiviikko
EsitysaikaLiputLisätiedot

Kerro kaikille 2D

keskiviikko, 21.10. klo 18.00
13.50 €
+

Street Fighter 2D

keskiviikko, 21.10. klo 20.00
13.50 €
+

FACEBOOK

14 hours ago

Kino Jalasjärvi
Syyslomaviikko alkoi ja Kinolla on seuraavan viikon aikana esityksessä 14 elokuvaa, kolme ensi-iltaa ja perinteinen Leffayö jonka yhteistyökumppanina MLL Jalasjärvi (yksi elokuva ilmaiseksi yläaste- ja 2. asteen opiskelijoille tai kaikki kolme vitosella!)Ensi-illassa perjantaina odotetut toimintaleffat Street Fighter ja Whalefall sekä Pikku kummitus Lapasen uusin seikkailu joka sopii perheen pienimmille!WhalefallUpea syvänmeren trilleri!K16, 1h46min, Toiminta/jännitysPE 16.10. Klo 20.00LA 17.10. Klo 19.45TI 20.10. Klo 19.30Street FighterToimintapeliklassikon uutuusfilmatisointiK16, 1h55min, ToimintaPE 16.10. Klo 18.00LA 17.10. Klo 17.30KE 21.10. Klo 20.00Pikku kummitus Lapanen kepposteleeS, 1h6min, Koko perheelle!PE 16.10. Klo 16.30LA 17.10. Klo 14.30SU 18.10. Klo 15.15Kerro kaikilleK12, 1h49min, Kotimainen draamaTI 13.10. Klo 17.00KE 14.10. Klo 15.00SU 18.10. Klo 16.30KE 21.10. Klo 18.00Pirjo i SverigeK7, 1h30min, Kotimainen komediaMA 12.10. Klo 17.00TI 13.10. Klo 19.00TO 15.10. Klo 20.00SU 18.10. Klo 18.30TI 20.10. Klo 19.30Unohdettu saariK7, 1h42min, Puhumme Suomea!MA 12.10. Klo 15.00TO 15.10. Klo 16.15LA 17.10. Klo 15.45Kinon leffayö KE-TO yönä 14.-15.10.Kolme elokuvaa yöllä, 5€ per elokuvaTai kaikki kolme kympillä!Klo 21.00 Kojootti vs. Acme (orig.) Klo 23.00 Heart of the BeastKlo 01.00 Resident EvilPresidentin kyyditys K7, 1h30min, Kotimainen komediaTI 13.10. Klo 15.30Viimeistä kertaa:Rakkautta ja virtahepojaK12, 1h35min, Draama/kotimainen MA 12.10. Klo 20.30Verityn varjoK12, 1h50min, Jännitys TI 13.10. Klo 20.30Kojootti vs. AcmeK7, 1h40min, Puhumme Suomea!KE 14.10. Klo 17.00DiggerK12, 2h5min, Musta komediaKE 14.10. Klo 18.45The Social ReckoningK12, 1h50min, Draama MA 12.10. Klo 18.30TO 15.10. Klo 18.00 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

3 days ago

Kino Jalasjärvi
Syysloma alkaa KAUHIALLA rytinällä kun ensi-iltaan saapuu 4 mainiota elokuvaa!Kärjessä kaksi kotimaista, odotettu komedia Pirjo i Sverige ja Aili Haapasalon upea Kerro kaikille. Kansainvälisinä leffoina Aaron Sorkinin Facebook-yritysmaailman koukeroihin keskittyvä The Social Reckoning ja Dreamworks Animationin laatuanimaatio Unohdettu saari.Syyslomalla rutkasti näytöksiä, ja ensi keskiviikkona jälleen Leffayö - yhteistyössä MLL Jalasjärvi. PIRJO I SVERIGES, 1h28min, Kotimainen komediaPE 9.10. Klo 18.30LA 10.10. Klo 19.00SU 11.10. Klo 19.00MA 12.10. Klo 17.00TI 13.10. Klo 19.00THE SOCIAL RECKONINGK12, 1h53min, Draama/JännitysPE 9.10. Klo 20.00LA 10.10. klo 17.00MA 12.10. Klo 18.30UNOHDETTU SAARIK7, 1h42min, Animaatio/Puhumme SuomeaPE 9.10. Klo 16.45LA 10.10. Klo 13.15SU 11.10. Klo 15.00MA 12.10. Klo 15.00KERRO KAIKILLEK12, 1h50min, Kotimainen draamaLA 10.10. Klo 15.00SU 11.10. Klo 17.00TI 13.10. Klo 17.00VERITYN VARJOPerustuu Colleen Hooverin kirjaanK12, 1h57min, Draama/JännitysLA 10.10. Klo 20.30TI 13.10. Klo 20.30Viimeisiä viedään:PRESIDENTIN KYYDITYSK12, 1h30min, Kotimainen komediaTI 13.10. Klo 15.30RAKKAUTTA JA VIRTAHEPOJAK12, 1h40min, Kotimainen draamaMA 12.10. Klo 20.30 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

4 days ago

Kino Jalasjärvi
Aili Haapasalon historiallinen draama Kerro kaikille ensi-illassa lauantaina! Esitysajat alla.Kerro kaikille on voimaelokuva Amanda Aaltosesta, joka kieltäytyy alistumasta hänelle varattuun köyhän naisen ankeaan kohtaloon ja etsii huimapäisesti onneaan maailmalta. Rangaistukseksi sääntöjen rikkomisesta yhteiskunta anastaa häneltä kaikkein tärkeimmän, vapauden, ja sulkee hänet Seilin saarelle.K7, 1h42min, Animaatio/Puhumme SuomeaPE 9.10. Klo 16.45LA 10.10. Klo 13.15SU 11.10. Klo 15.00MA 12.10. Klo 15.00 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

4 days ago

Kino Jalasjärvi
Dreamworksin uutuusanimaatio Unohdettu saari ensi-illassa perjantaina 9.10. Avausviikon esitykset alla!DreamWorks Animation on aiemmin tuonut katsojille tarinoita unohtumattomista siteistä pojan ja lohikäärmeen välillä Näin koulutat lohikäärmeesi -elokuvissa, jätin ja aasin välillä Shrek-elokuvissa sekä robotin ja hanhenpoikasen välillä elokuvassa Villi robotti. Nyt luvassa on huikean tunteikas tarina kahdesta parhaasta ystävyksestä, joiden täytyy yhdistää voimansa eron uhatessa elokuvassa Unohdettu saari.K7, 1h42min, Animaatio/Puhumme SuomeaPE 9.10. Klo 16.45LA 10.10. Klo 13.15SU 11.10. Klo 15.00MA 12.10. Klo 15.00 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

5 days ago

Kino Jalasjärvi
Aaron Sorkinin (Kunnian miehet, West Wing) odotettu Facebook-imperiumiin sijoittuva jännäri saapuu ensi-iltaan perjantaina! 1. viikon esitysajat alla.Tositapahtumista ja nykyään seuraamamme sosiaalisen median vastuukeskustelun käynnistäneestä ilmiantajasta inspiraationsa saanut Aaron Sorkinin alkuperäiskäsikirjoitus on menestyselokuva The Social Networkin rinnakkaisteos sekä todellinen Daavid ja Goljat -tarina.K12, 1h53min, Draama/JännitysPE 9.10. Klo 20.00LA 10.10. klo 17.00MA 12.10. Klo 18.30 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

6 days ago

Kino Jalasjärvi
Syksyn odotetuin komedia on täällä ihan pian! Ratkiriemukas Pirjo i Sverige ensi-illassa perjantaina, näytösajat löydät alalaidasta tätä postausta!Kun Pirjo Heikkilä nolaa itsensä julkisesti hyväntekeväisyystapahtumassa, hän alkaa uskoa, että elämässä tarvitaan maisemanvaihdos. Pirjo saa kuulla suvustaan hämmentävän salaisuuden, joka johdattaa hänet Ruotsiin. Pirjo suuntaa matkalle vakuuttuneena, että hänen oikea elämänsä odottaa Tukholmassa — kuninkaallisten, uusien ystävien ja paremman ihmisarvon keskellä. Mutta matkasta tulee kaikkea muuta kuin arvokas. Vastaan tulevat toinen toistaan kiusallisemmat tilanteet ja loputon tarve vaikuttaa ruotsalaisemmalta kuin oikeasti onkaan. Pirjo i Sverige on lämminhenkinen komedia suomalaisesta häpeästä, hyväksynnän kaipuusta ja siitä, voiko ihminen todella paeta itseään — edes Ruotsiin.S, 1h28min, Kotimainen komediaPE 9.10. Klo 18.30LA 10.10. Klo 19.00SU 11.10. Klo 19.00MA 12.10. Klo 17.00TI 13.10. Klo 19.00 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

6 days ago

Kino Jalasjärvi
Colleen Hooverin kirjaan perustuva Verityn varjo saapuu Kinolle ensi-iltaan keskiviikkona! Ensimmäisen viikon esitykset alla.Colleen Hooverin menestysromaaniin perustuva viettelevä psykologinen trilleri seuraa menestyskirjailija Verity Crawfordia (Anne Hathaway) ja Lowen Ashleighia (Dakota Johnson), vaikeuksissa olevaa kirjailijaa, joka muuttaa syrjäiselle Crawfordin kartanolle kirjoittaakseen Verityn puolesta. Kun Lowen löytää jotakin, mikä vaikuttaa Verityn karmivilta omaelämäkerrallisilta muistiinpanoilta, hän joutuu kamppailemaan näiden häiritsevien ja kieroutuneiden tunnustusten kanssa, jotka koskevat Verityn aviomiestä Jeremyä (Josh Hartnett) – yrittäen erottaa fiktion todellisuudesta, manipuloinnin vetovoimasta ja tilaisuuden pakkomielteestä.K12, 1h57min, Draama/JännitysKE 7.10. Klo 18.00TO 8.10. Klo 20.00LA 10.10. Klo 20.30TI 13.10. Klo 20.30 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

2 weeks ago

Kino Jalasjärvi
Ensi-illassa Alejandro Iñárritun (The Revenant, Babel, Birdman) uutuus, Tom Cruisen tähdittämä ja miljarjdööreille naureskeleva DIGGER. Nyt on hyvä väliviikko käydä katsomassa syksyn parhaimmistoa ennen kuin poistuu ohjelmistosta!DIGGERTom Cruise Iñárritun ohjauksessa!K12, 2h9min, Musta komediaPE 2.10. Klo 19.00LA 3.10. Klo 17.45SU 4.10. Klo 18.00RAKKAUTTA JA VIRTAHEPOJADome Karukosken uutuus!K12, 1h42min, Draama/RomantiikkaTO 1.10. Klo 19.30SU 4.10. Klo 16.00HEART OF THE BEASTBrad Pitt toimintadraaman tähtenä!K12, 1h40min, Toiminta/JännitysKE 30.9. Klo 19.30KOJOOTTI VS. ACMEK7, 1h40min, KomediaSuomeksi puhuttunaLA 3.10. Klo 16.00SU 4.10. Klo 14.15Vielä ehtii!PRESIDENTIN KYYDITYSK7, 1h30min, Kotimainen komediaKE 30.9. Klo 18.00HETKI ENNEN VALOAK12, 1h30min, Kotimainen draamaTO 1.10. Klo 19.30RESIDENT EVILK16, 1h40min, KauhuLA 3.10. Klo 20.00 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)

3 weeks ago

Kino Jalasjärvi
Huomenna ensi-illassa Dome Karukosken ohjaama romanttinen draama Rakkautta ja virtahepojaEnsimmäisen viikon esitykset Kinolla:PE 25.9. Klo 20.00LA 26.9. Klo 18.00SU 27.9. Klo 17.45 ...
Näytä Facebookissa (opens in a new tab)